KYOCERA AVX 04023J5R1CBWTR
Part No.:
04023J5R1CBWTR
Datasheet:
04023J5R1CBWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 5.1PF 25V 0402
Shipping
04023J5R1CBWTR Specifications
Capacitance:
5.1 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)