KYOCERA AVX 04023J2R2BBWTR\3
Part No.:
04023J2R2BBWTR\3
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Thin Film Capacitors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
04023J2R2BBWTR\3.pdf
Description:
CAP THIN FILM 2.2PF 25V 0402
Shipping
04023J2R2BBWTR\3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Accu-P®
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
2.2 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25 V
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Reset All
Search Similar
Result:
04023J2R2BBWTR\3 FAQ
1. How to order 04023J2R2BBWTR\3 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the 04023J2R2BBWTR\3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04023J2R2BBWTR\3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 04023J2R2BBWTR\3 pin diagram, 04023J2R2BBWTR\3 datasheet?