KYOCERA AVX 04023J1R1BBWTR
Part No.:
04023J1R1BBWTR
Datasheet:
04023J1R1BBWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 1.1PF 25V 0402
Shipping
04023J1R1BBWTR Specifications
Capacitance:
1.1 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)