KYOCERA AVX 04023J0R6ABWTR
Part No.:
04023J0R6ABWTR
Datasheet:
04023J0R6ABWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 0.6PF 25V 0402
Shipping
04023J0R6ABWTR Specifications
Capacitance:
0.6 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)