KYOCERA AVX 04022JR55ZBSTR\500
Part No.:
04022JR55ZBSTR\500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Thin Film Capacitors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
04022JR55ZBSTR\500.pdf
Description:
ACCU-F/P
Shipping
04022JR55ZBSTR\500 Specifications
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Accu-P®
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.55 pF
Tolerance:
±0.01pF
Voltage - Rated:
200 V
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Reset All
Search Similar
Result:
04022JR55ZBSTR\500 FAQ
1. How to order 04022JR55ZBSTR\500 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the 04022JR55ZBSTR\500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04022JR55ZBSTR\500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 04022JR55ZBSTR\500 pin diagram, 04022JR55ZBSTR\500 datasheet?