KYOCERA AVX 04021JR25PBSTR
Part No.:
04021JR25PBSTR
Datasheet:
04021JR25PBSTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 0.25PF 100V 0402
Shipping
04021JR25PBSTR Specifications
Capacitance:
0.25 pF
Tolerance:
±0.02pF
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)