KYOCERA AVX 04021J1R8Z4STR
Part No.:
04021J1R8Z4STR
Datasheet:
04021J1R8Z4STR.pdf
Description:
ACCU-F/P
Shipping
04021J1R8Z4STR Specifications
Capacitance:
1.8 pF
Tolerance:
±0.01pF
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)