KYOCERA AVX 04021J1R2PBSTR
Part No.:
04021J1R2PBSTR
Datasheet:
04021J1R2PBSTR.pdf
Description:
ACCU-F/P
Shipping
04021J1R2PBSTR Specifications
Capacitance:
1.2 pF
Tolerance:
±0.02pF
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)