Johanson Technology Inc. 0400FA15A0400001E
Part No.:
0400FA15A0400001E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 10 PC Pad
Datasheet:
0400FA15A0400001E.pdf
Description:
CER FILTER 400MHZ FM
Shipping
0400FA15A0400001E Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Series:
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 10 PC Pad
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
400MHz
Impedance:
Bandwidth:
200 MHz
Insertion Loss:
20dB
Filter Type:
FM
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.033" (0.85mm)