Johanson Technology Inc. 0372LP15A0125001E
Part No.:
0372LP15A0125001E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Category:
RF Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Datasheet:
0372LP15A0125001E.pdf
Description:
IC
Shipping
0372LP15A0125001E Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Series:
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
372.5MHz Center
Bandwidth:
125MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.3dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.041" (1.05mm)