All Electronics Hardware Inc 03-33-900-BK
Part No.:
03-33-900-BK
Manufacturer:
All Electronics Hardware Inc
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
03-33-900-BK.pdf
Description:
CBL CLIP TWIST LOCK BLACK
Shipping
03-33-900-BK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
All Electronics Hardware Inc
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, Twist Lock
Type Attributes:
Opening Size:
0.900" ~ 1.000" (22.86mm ~ 25.40mm)
Mounting Type:
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Black
Length:
Width:
Height:
1.709" (43.40mm)