Kurtz Ersa 0242CDLF100/SB
Part No.:
0242CDLF100/SB
Manufacturer:
Kurtz Ersa
Category:
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
0242CDLF100/SB.pdf
Description:
SOLDERING TIP ERSADUR, 10.0MM/0.
Shipping
0242CDLF100/SB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Kurtz Ersa
Series:
242
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Tip Type:
Soldering
Tip Shape:
Chisel
Height:
0.098" (2.49mm)
Width:
0.394" (10.00mm)
Length:
1.732" (44.00mm)