KYOCERA AVX 0201ZK7R5BBWTR
Part No.:
0201ZK7R5BBWTR
Datasheet:
0201ZK7R5BBWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 7.5PF 10V 0201
Shipping
0201ZK7R5BBWTR Specifications
Capacitance:
7.5 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max):
0.011" (0.28mm)