KYOCERA AVX 0201ZK5R6BBWTR
Part No.:
0201ZK5R6BBWTR
Datasheet:
0201ZK5R6BBWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 5.6PF 10V 0201
Shipping
0201ZK5R6BBWTR Specifications
Capacitance:
5.6 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max):
0.011" (0.28mm)