KYOCERA AVX 0201ZJ0R7PBSTR
Part No.:
0201ZJ0R7PBSTR
Datasheet:
0201ZJ0R7PBSTR.pdf
Shipping
0201ZJ0R7PBSTR Specifications
Capacitance:
0.7 pF
Tolerance:
±0.02pF
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max):
0.011" (0.28mm)