KYOCERA AVX 0201ZJ0R1PBSTR
Part No.:
0201ZJ0R1PBSTR
Category:
Thin Film Capacitors
Datasheet:
0201ZJ0R1PBSTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 0.1PF 10V 0201
Shipping
0201ZJ0R1PBSTR Specifications
Series:
Accu-P®
Capacitance:
0.1 pF
Tolerance:
±0.02pF
Voltage - Rated:
10 V
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension:
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max):
0.011" (0.28mm)