KYOCERA AVX 0201YJ3R1BBWTR
Part No.:
0201YJ3R1BBWTR
Datasheet:
0201YJ3R1BBWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 3.1PF 16V 0201
Shipping
0201YJ3R1BBWTR Specifications
Capacitance:
3.1 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
16 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max):
0.011" (0.28mm)