KYOCERA AVX 02015J1R1PBSTR
Part No.:
02015J1R1PBSTR
Datasheet:
02015J1R1PBSTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 1.1PF 50V 0201
Shipping
02015J1R1PBSTR Specifications
Capacitance:
1.1 pF
Tolerance:
±0.02pF
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max):
0.011" (0.28mm)