KYOCERA AVX 02013J3R6BBSTR
Part No.:
02013J3R6BBSTR
Datasheet:
02013J3R6BBSTR.pdf
Description:
ACCU-F/P
Shipping
02013J3R6BBSTR Specifications
Capacitance:
3.6 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max):
0.011" (0.28mm)