KYOCERA AVX 02013J2R4BBSTR
Part No.:
02013J2R4BBSTR
Datasheet:
02013J2R4BBSTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 2.4PF 25V 0201
Shipping
02013J2R4BBSTR Specifications
Capacitance:
2.4 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max):
0.011" (0.28mm)