KYOCERA AVX 02013J0R7PBWTR
Part No.:
02013J0R7PBWTR
Datasheet:
02013J0R7PBWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 0.7PF 25V 0201
Shipping
02013J0R7PBWTR Specifications
Capacitance:
0.7 pF
Tolerance:
±0.02pF
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max):
0.011" (0.28mm)