KYOCERA AVX 02013J0R1PBWTR
Part No.:
02013J0R1PBWTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Thin Film Capacitors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
02013J0R1PBWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 0.1PF 25V 0201
Shipping
02013J0R1PBWTR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Accu-P®
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.1 pF
Tolerance:
±0.02pF
Voltage - Rated:
25 V
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension:
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max):
0.011" (0.28mm)