Kurtz Ersa 0142CDLF12/SB
Part No.:
0142CDLF12/SB
Manufacturer:
Kurtz Ersa
Category:
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
0142CDLF12/SB.pdf
Description:
SOLDERING TIP ERSADUR, 1.2 MM
Shipping
0142CDLF12/SB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Kurtz Ersa
Series:
142
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Tip Type:
Soldering
Tip Shape:
Chisel
Height:
0.024" (0.60mm)
Width:
0.047" (1.20mm)
Length:
0.315" (8.00mm)