Kurtz Ersa 0142ADLF40/SB
Part No.:
0142ADLF40/SB
Manufacturer:
Kurtz Ersa
Category:
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
0142ADLF40/SB.pdf
Description:
SOLDERING TIP ERSADUR, 4.0 MM
Shipping
0142ADLF40/SB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Kurtz Ersa
Series:
142
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Tip Type:
Soldering
Tip Shape:
Angled, Flat
Height:
0.157" (4.00mm)
Width:
0.157" (4.00mm)
Length:
Diameter:
0.157" (4.00mm) ID