Essentra Components 010632WF025
Part No.:
010632WF025
Datasheet:
010632WF025.pdf
Description:
FILLISTER PHILLIPS SCREW 6-32 TH
Shipping
010632WF025 Specifications
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.217" (5.51mm)
Head Height:
0.243" (6.17mm)
Length - Below Head:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall:
0.493" (12.52mm)