Kurtz Ersa 0102ADLF13/SB
Part No.:
0102ADLF13/SB
Manufacturer:
Kurtz Ersa
Category:
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
0102ADLF13/SB.pdf
Description:
SOLDERING TIP ERSADUR, LEAD-FREE
Shipping
0102ADLF13/SB Specifications
Manufacturer:
Kurtz Ersa
Series:
102
Active
Tip Type:
Soldering
Tip Shape:
Hoof
Height:
Width:
0.051" (1.30mm)
Length:
1.205" (30.60mm)
Diameter:
0.051" (1.30mm)