Essentra Components 010256P025
Part No.:
010256P025
Datasheet:
010256P025.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, NATURAL, NYLO
Shipping
010256P025 Specifications
Screw Head Type:
Pan Head
Head Diameter:
0.161" (4.09mm)
Head Height:
0.049" (1.24mm)
Length - Below Head:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall:
0.299" (7.59mm)